Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ogry a Yeti
#1
Właśnie zauważyłem coś dziwnego, mianowicie Ogry oraz Yeti są w statach do siebie porównywalne, za to doswiadczeniem nie koniecznie.

No sami spójrzcie:

Yeti
HP: 23
Szansa: 60%
Obrona: 140-190
Siła: 690-900
Exp: 943
Atak: 130
Ruch: 5 sekund

Ogr
HP: 25
Szansa: 50%
Obrona: 190-220
Siła: 550-748
Exp: 400
Atak: 125
Ruch: 8 sekund

tak więc, Yeti ma mniej hp, łatwiej go trafić, posiada mniej obrony, troche więcej siły niż Ogr i jest niezbyt zauważalnie szybszy bo i to i to bije sie na 3/4 hity, z tym że Ogra częsciej bije na 5, czyli więcej niż Yeti, Tygrysa który daje 600 expa łatwiej ubić niż Ogra, knecht na 35 ktory ma yeti na 4/5 ciosów na ogra marnuje 5/6, i teraz pojawia sie pytanie, czy Ogr nie powinien dawać więcej expa bądź zostać pod jakimś kątem osłabiony (mniej hp lub większa szansa trafienia) ?
[Obrazek: ta4.png]
Odpowiedz
#2
Niestety wiecej jest takich mobkow, ktorych exp nie jest wogole wywazony Smile
Odpowiedz
#3
+1
Golem też się nadaje do reworka, 45hp a 400 expa.
Można się tłumaczyć, że to nie są potworki do expa tylko do dropa, ale to żadne wytłumaczenie Smile
Odpowiedz
#4
Racja Nicram, ale co do golemów to bardziej bym jeszcze pod to podpisał błąd logiczny, bo jak to jest możliwe ze majac 130 ataku mam 40% na golema który jest ogromny? Big Grin chyba musze mojej postaci zafundować jakieś okulary Big Grin
[Obrazek: ta4.png]
Odpowiedz
#5
Te yeti to wogole przesada, po 9 ran mnie biją a tyle hp to ja mam z full przeleczeniem...
Odpowiedz
#6
(09-12-2013, 15:00)Bade napisał(a): Te yeti to wogole przesada, po 9 ran mnie biją a tyle hp to ja mam z full przeleczeniem...
a to Ty chcesz na 28 na yeti expic? no to niezle Tongue
[Obrazek: ta4.png]
Odpowiedz
#7
Golemy to są moby które po prostu przeszkadzają w życiu graczom bo od 30 lv nie zadają obrażeń a dopiero od 50 lv można je spokojnie zabić ;/
Exp nie jest wyważony bo Yeti był płatnym mobem a Ogr nie i dlatego za yeti więcej expa
Odpowiedz
#8
Faktycznie za Ogra jest trochę za mało expa. To nie jest niestety jedyny taki potwór. Co do Golemów to one od zawsze były takie jakie są teraz, bo to jest taki właśnie charakterystyczny mob i tak zostanieWink Ile proponujecie expa więcej za Ogra? (Tylko bez przesady)
Odpowiedz
#9
680-720 expa
Odpowiedz
#10
jak dla mnie to ogra ciężej zabić niż tygrysa więc uważam że ok. 650 byłoby w sam raz.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości