Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Błąd przy broni - parowanie
#1
Siema mam taki problem, mianowicie gdy zakładam broń z bonusem do parowania, to ona nie daje mi parowania tylko unik. Wyjaśnię na przykładzie np błękitnego miecza.

Gdybym założył błękitny miecz który ma 10 parowania , to po wciśnięciu zaslony za 3 akcje, nie dodaje mi się 25 do uniku, tylko 10 :/. Tak jakby ten miecz nie dawał bonusu do parowania tylko jakby dawał unik, w dodatku ten unik jakby staje się widoczny tylko po wciśnięciu przycisku z zasłoną.
Analogicznie jest ze wszystkimi broniami jakie noszę.
Odpowiedz
#2
Jakbyś przeczytał zasady gry to pytania by nie było

Zasłona = [Ilość Akcji * 0,8333 * (parowanie (podstawowe) + parowanie pierścienia) + bonus do parowania miecza + bonus do parowania zbroi + bonus do parowania hełmu]
Odpowiedz
#3
(09-10-2013, 17:39)Hibron napisał(a): Jakbyś przeczytał zasady gry to pytania by nie było

Zasłona = [Ilość Akcji * 0,8333 * (parowanie (podstawowe) + parowanie pierścienia) + bonus do parowania miecza + bonus do parowania zbroi + bonus do parowania hełmu]

Kiedyś miałem zasłonowca i jestem pewny że wzór był taki:
Obrona = [Ilość Akcji * 0,8333 * (parowanie podstawowe + parowanie pierścienia + bonus do parowania miecza)] + unik zbroi + unik hełmu + unik tarczy + każdy inny unik
(mnożnik był 1, widocznie go zmniejszyli)

Więc skoro mnożnik parowania jest Ilość Akcji * 0,8333 *wszelkie parowania, a broń daje PAROWANIE, to to PAROWANIE powinno też być mnożone, bo jak nie jest mnożone to jest unikiem takim jak np w tarczy.
I jestem pewny że kiedyś parowanie z miecza było mnożone.

Więc wyjście jest takie że albo jak miecz daje PAROWANIE to to PAROWANIE wrzucamy w mnożnik, albo przestajemy mydlić oczy graczom i to co jest dodawane przy broni do zasłony nazywamy unikiem.

No zaraz skoro to się nazywa parowanie a ja dając parowanie dostaje 2 parowania na lvl i co lvl mam 5 zasłony więcej, to zakładając miecz który ma 10 PAROWANIA spodziewam się że będe miał 25 zasłony więcej a nie 10. To tak jakby knechtowi BF z amuletów pierścieni, broni itp nie liczyła się do mnożnika siły ciosu tak jak ta którą dostają przy lvl.

Skoro coś się nazywa parowanie to jedno parowanie ma być drugiemu parowaniu równe. A nie że mam postać i nabijam na niej lvle i po takim czasie dowiaduje się że jestem wprowadzany w błąd bo jedno parowanie jest inne niż drugie parowanie...
Odpowiedz
#4
(09-10-2013, 18:10)Quaz napisał(a):
(09-10-2013, 17:39)Hibron napisał(a): Jakbyś przeczytał zasady gry to pytania by nie było

Zasłona = [Ilość Akcji * 0,8333 * (parowanie (podstawowe) + parowanie pierścienia) + bonus do parowania miecza + bonus do parowania zbroi + bonus do parowania hełmu]

Kiedyś miałem zasłonowca i jestem pewny że wzór był taki:
Obrona = [Ilość Akcji * 0,8333 * (parowanie podstawowe + parowanie pierścienia + bonus do parowania miecza)] + unik zbroi + unik hełmu + unik tarczy + każdy inny unik
(mnożnik był 1, widocznie go zmniejszyli)

Więc skoro mnożnik parowania jest Ilość Akcji * 0,8333 *wszelkie parowania, a broń daje PAROWANIE, to to PAROWANIE powinno też być mnożone, bo jak nie jest mnożone to jest unikiem takim jak np w tarczy.
I jestem pewny że kiedyś parowanie z miecza było mnożone.

Więc wyjście jest takie że albo jak miecz daje PAROWANIE to to PAROWANIE wrzucamy w mnożnik, albo przestajemy mydlić oczy graczom i to co jest dodawane przy broni do zasłony nazywamy unikiem.

No zaraz skoro to się nazywa parowanie a ja dając parowanie dostaje 2 parowania na lvl i co lvl mam 5 zasłony więcej, to zakładając miecz który ma 10 PAROWANIA spodziewam się że będe miał 25 zasłony więcej a nie 10. To tak jakby knechtowi BF z amuletów pierścieni, broni itp nie liczyła się do mnożnika siły ciosu tak jak ta którą dostają przy lvl.

Skoro coś się nazywa parowanie to jedno parowanie ma być drugiemu parowaniu równe. A nie że mam postać i nabijam na niej lvle i po takim czasie dowiaduje się że jestem wprowadzany w błąd bo jedno parowanie jest inne niż drugie parowanie...

Hibron podał dobry wzór. Ciebie nikt w błąd nie wprowadzał bo wszystkie jest zapisane w zasadach gry Smile
Odpowiedz
#5
Może jeszcze raz zacytuje siebie, bo albo ktoś nie rozumie albo na siłę nie chce się przyznać do pomyłki.
Nie widzisz tego że to co pisze w zasadach gry jest sprzeczne z nazewnictwem w grze? Gdzieś jest błąd i o niego mi chodzi.
(09-10-2013, 18:10)Quaz napisał(a): Więc skoro mnożnik parowania jest Ilość Akcji * 0,8333 *wszelkie parowania, a broń daje PAROWANIE, to to PAROWANIE powinno też być mnożone, bo jak nie jest mnożone to jest unikiem takim jak np w tarczy.
I jestem pewny że kiedyś parowanie z miecza było mnożone.

Więc wyjście jest takie że albo jak miecz daje PAROWANIE to to PAROWANIE wrzucamy w mnożnik, albo przestajemy mydlić oczy graczom i to co jest dodawane przy broni do zasłony nazywamy unikiem.

No zaraz skoro to się nazywa parowanie a ja dając parowanie dostaje 2 parowania na lvl i co lvl mam 5 zasłony więcej, to zakładając miecz który ma 10 PAROWANIA spodziewam się że będe miał 25 zasłony więcej a nie 10. To tak jakby knechtowi BF z amuletów pierścieni, broni itp nie liczyła się do mnożnika siły ciosu tak jak ta którą dostają przy lvl.

Skoro coś się nazywa parowanie to jedno parowanie ma być drugiemu parowaniu równe. A nie że mam postać i nabijam na niej lvle i po takim czasie dowiaduje się że jestem wprowadzany w błąd bo jedno parowanie jest inne niż drugie parowanie...
Kiedyś wzór był napewno inny ten kto moncił przy nim i wyrzucil miecze z mnożnika zapomniał zamienić w mieczach słowo parowanie na słowo unik, o to całe halo.

Skoro coś się nazywa PAROWANIE i jak daje w lvl to za każde "1" PAROWANIA mam 2,5 UNIKU , to jakim cudem miecz który da mi np "1" PAROWANIA daje mi 1 UNIKU????? Nie widzisz tej sprzeczności?? No chyba każdy przyzna mi racje że coś tu nie jest logiczne. Jak można powiedzieć że to nie jest wprowadzanie w błąd...
Gdyby od razu napisać że miecz daje nam 13 uniku to nie ma żadnego problemu. Proponuje zatem zmienić we wszystkich broniach słowo parowanie zastąpić słowem unik, lub wrzucić parowanie z miecza w mnożnik i tyle.

To jakby analogicznie cały Bf który knechci dostają z różnorakiego EQ nie wliczał się w przelicznik siły ciosu, tak jakby wliczał się tylko ten bazowy,
albo jakby np zakładając broń z +10 do ataku otrzymywać tego ataku faktycznie 5 wiecej. Takie same sprzeczności.
Odpowiedz
#6
Nie można zamienić słowa parowanie na unik, bo "unik" z miecza działa tylko podczas aktywnej zasłony, a nie tak jak unik z np. tarczy, który działa zawsze.
Odpowiedz
#7
Wszystko jest tak jak było, na Karjonosie w II edycji z pomocą krzyżaka i rdzawego wyciągałem 55 dodatkowego ataku przeciwko zasłonkom (zasłonka vs zasłonka).

20 krzyżak + 10 rdzawy + 25 baza = 55 zasłonki
Odpowiedz
#8
(09-10-2013, 19:13)Hibron napisał(a): Nie można zamienić słowa parowanie na unik, bo "unik" z miecza działa tylko podczas aktywnej zasłony, a nie tak jak unik z np. tarczy, który działa zawsze.
Racja, to by była kolejna sprzeczność ale jakoś zmienić to trzeba, bo to wprowadza w błąd, chyba napisałem dość jasno dlaczego.
Odpowiedz
#9
Jeśli chodzi o parowanie z miecza to na szczęście wszystko jest podane w zasadach gry, także wszystko jest jasne. Gdzie przeczytałeś, że całe parowanie mnoży się razy 2,5? Ano nigdzie, wszystko jest bardzo dobrze ujęte w zasadach gry. Nawet jeśli ktoś nie będzie się zagłębiał w matematyczne formuły to i tak dowie się z zasad gry jak działa zasłona.
Odpowiedz
#10
(09-10-2013, 19:40)Hibron napisał(a): Jeśli chodzi o parowanie z miecza to na szczęście wszystko jest podane w zasadach gry, także wszystko jest jasne. Gdzie przeczytałeś, że całe parowanie mnoży się razy 2,5? Ano nigdzie, wszystko jest bardzo dobrze ujęte w zasadach gry. Nawet jeśli ktoś nie będzie się zagłębiał w matematyczne formuły to i tak dowie się z zasad gry jak działa zasłona.
Na takiej samej zasadzie ja nie chce żeby BF z przedmiotów wchodziła do mnożnika siły ciosu, bo nigdzie nie pisze że cała wchodzi.

Albo atak z przedmiotów mógłby wchodzić w połowie do naszego ataku bo przeciez nigdzie nie ma napisane że ma wchodzić cały.

Nie wiem co za durna logika.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości