Duel Online - Forum

Pełna wersja: Pójdźmy na ugodę (wygodę?)
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7
Czytając Wasze kłótnie na temat ograniczenia lvli, wpadłem na pewien pomysł. Dla wielu z Was będzie pewnie nieciekawy, ale i tak postanowiłem się nim podzielić Wink

To może zrobimy 2 tryby rozgrywki?
Przy zalogowaniu się na postać, mamy możliwość wyboru dwóch trybów: PvP lub PvE

Tryb PvP polegałby na tym, że cały duel byłby taki sam, tylko ograniczenie do powiedzmy - 50 lvla (jest to przykładowa wartość, wedle moich przemyśleń). Tutaj toczyłyby się bitwy, wojny, etc. Tylko w tym trybie można założyć gildię, oraz walczyć. Brak możliwości kopania, łowienia, zbierania, alchemii i dalszego expienia. Czyli "serwer" wyłącznie stworzony dla wojowników takich, którym tylko pojedynek w głowie. Dałbym tutaj znacznie utrudniony drop, oraz możliwość PvP już od 5 lvla z maksymalną różnicą lvli - 10 (jak ktoś jest bez gildii oczywiście). Ciekawym pomysłem byłoby tu też zwiększenie czasu ruchu z 6 do 10 (lub nawet do 12, żeby jeszcze bardziej wydłużyć walki!). Zrobiłbym również zakaz handlu ekwipunkiem, każdy wtedy mógłby dropić tylko i wyłącznie dla siebie. Gdy wyleci nam drugi raz to samo - sprzedajemy to u Thomasa po stałych cenach i dzięki temu zarabiamy na ekwipunek za SP. Za zabicie postaci o +1lvl w górę, dostajemy 1k platyny. Czyli mając 10 lvl, gdy zabijemy 18 lvl, dostajemy 8k platyny za zabicie. Oprócz tego jestem zdania, że w tym trybie powinny być tylko dwie gildie na całą grę. Po prostu - wygrywa jedna albo druga, wygrana flaga daje bonus dropu +20% na czas jej przejęcia. Ciekawym urozmaiceniem byłoby też zablokowanie na krasnoludach pól H1 i H12 tak, żeby dało się dostać do wieży tylko poprzez most. Granie zasłonowcem będzie wtedy opłacalne i, ktoś z drużyny przeciwnej musi poświęcić czas na postać robiąc prawie full-atakowca, żeby takiego zasłonowca właśnie trafić.

Tryb PvE - czyli zostaje wszystko co jest teraz, oprócz gildii (mogłyby być klany, które polegają na tym, że między sobą nie dadzą rady się bić, tylko chcą za pomocą /g porozumieć się z całym bractwem), oraz brak możliwości PvP. Ten tryb byłby stworzony do wiecznego expienia, kopania, zbierania, łowienia, alchemii, itp. - czyli dla ludzi, którzy chcą wszystkiego, oprócz walki Wink

Przedmioty, które mamy w dwóch różnych trybach, nie łączyłyby się - tzn. jeśli w trybie PvE mamy cały najlepszy ekwipunek, to z kolei w trybie PvP trzeba będzie go sobie po prostu wydropić (tutaj kolejna zaleta maksymalnego levela: 50. Żeby wydropić na tym lvlu najlepsze eq, to trzeba działać w grupie, żeby zabijać najpotężniejsze potwory. Przynajmniej tak myślę). Przy maks. 50 lvlu również flagi będą wyglądały całkiem inaczej, ponieważ każdy jest w stanie wbić sobie taki poziom i podczas walk wtedy liczyła się będzie umiejętność walki oraz np. rozdanie pkt. statystyk. Pamiętam czasy z pierwszej edycji, gdzie wszyscy na flagach chodzili z 40-50 lvlami, wtedy szanse były całkowicie wyrównane.

Podane wartości: platyna za zabicie bohatera, maksymalny poziom, i wszystkie inne które wymieniłem są tylko przykładowe, są to tylko i wyłącznie moje poglądy i możecie się ze mną oczywiście nie zgadzać.

Dla zwolenników trybu PvE dostępny byłby również podgląd, czyli nie ingerując w walki możemy śledzić różne mapy, jak toczy się wojna Wink
O ile nie zlagowałoby to serwera...

Pozdrawiam.
Już to miał być serwer głównie pvp narazie jest jest ale później przestanie być
Rozpisałeś się tak, ale straciłeś bo ja wiem z 20-30 minut życia, a i tak z tego nikt nie skorzysta. Ale fajnie, że zależy komuś dalej na rozwoju gry Smile
Rozumiem, ale chciałbym poznać Wasze opinie na mój pomysł.
Zależy mi na dalszym rozwoju gry, ponieważ przy tej grze spędziłem jakieś 60% mojego życia (gram prawie od samego początku pierwszej edycji). Duel to gra jedyna w swoim rodzaju, ma pewną magię, dzięki której wyróżnia się na tle gier wszystkich innych i według mnie - grzech takiej gry dalej nie rozwijać... Marzeniem moim jest stałe ~50 osób on-line, walki na flagach takie, jak zza starych, dobrych czasów. Właśnie to pozwoliłoby mi (i pewnie wielu innym) na motywację do dalszego grania, bo PvP jest dla mnie najważniejsze.

Pozdrawiam.
Zmiany które opisujesz nie są zmianami.. opisujesz całkiem "nową" grę.
Moim zdaniem dobrze jest tak jak jest teraz. Ja top30 osiągnąłem w 30dni grając dużo,
Myślę że jakby ktoś usiadł do expa też spokojnie dałby rade walczyć z najlepszymi.

WKURWIA MNIE TO ŻE SZUKACIE UŁATWIEŃ!!
Najlepiej zatrzymajmy expa na miesiąc po to żebyście mogli nas dogonić...
Highlanderr, ale przecież wszyscy mieliby wtedy takie same szanse. Chodzi o to, że nie każdy ma tyle czasu na grę, tylko max. godzinkę dziennie, w której chcieliby powalczyć a nie mieć 40 lvl i padać na hita od np. 70 lvli. A dla takich co grają dłużej niż tą "godzinkę" dziennie, byłby tryb PvE - żeby mogli grać nawet 24 godziny dziennie Smile
Kurde jeżeli spędziłeś 60% życia "w tej grze" to dokładnie wiesz, że polega na expieniu, kopaniu itd......
więc nie strzęp sobie języka bo to nie ma sensu a jeżeli Ci to drogi kolego nie pasuje to graj po swojemu tak jak gram ja czy inni Smile
A jeżeli chodzi o flagi i przewagę innych graczy nad tobą to jest raczej normalne zawsze ten silniejszy wygrywa nawet zwierzęta to wiedzą.
A co z takimi którzy lubią i poexpić i powalczyć? np ja nie wyobrażam sobie jakbym miał tylko nudnie bić się na fladze i iść sobie dropic durne itemki. Teraz grę mogę urozmaicać, jak nie expie to zieluje/łowię/kopie/alchemikuje lub biegam za innymi po mapkach i honor nabijam;p

Według z tego co pisałeś musiałbym wybrać pomiędzy jednym a drugim co w ogóle mija się z celem.
Dla mnie to duża niesprawiedliwość! Starałem sie o osiągnięcie TOP30, udało mi sie swoją pracą i uporem!
Teraz przychodzą nowi gracze i chcą zeby im to ułatwić. Dla mnie jest to niezrozumiałe.

Jeżeli nie macie czasu na grę to znajdźcie grę dla której poświecicie godzinę dzienne i będziecie najlepsi, DUEL nie jest taką grą i mam nadzieje ze nigdy nie będzie!

Pozdrawiam
Dokładnie wszystko już zostało powiedziane myślę, że nie warto drążyć wątku.
(03-20-2014, 16:33)Django_x napisał(a): [ -> ]Kurde jeżeli spędziłeś 60% życia "w tej grze" to dokładnie wiesz, że polega na expieniu, kopaniu itd......
więc nie strzęp sobie języka bo to nie ma sensu a jeżeli Ci to drogi kolego nie pasuje to graj po swojemu tak jak gram ja czy inni Smile
A jeżeli chodzi o flagi i przewagę innych graczy nad tobą to jest raczej normalne zawsze ten silniejszy wygrywa nawet zwierzęta to wiedzą.

Nie prawda, że zawsze wygrywa gracz o wyższym poziomie. Jeżeli przeciwnik rozegra pojedynek dobrze taktycznie, jego szanse są dużo większe. Niższe lvl powinny trzymać się razem, a wy chodzicie w pojedynke i jesteście jak pionki do bicia..
Stron: 1 2 3 4 5 6 7