Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Błąd przy broni - parowanie
#11
Rozumiem Twoje stanowisko. Mi wystarcza jasna instrukcja w zasadach gry co do zasłony. Tobie jak widać nie. Ciężko Ci będzie coś wskórać, aby zmienić to w grze. Ale skoro już wiesz jak działa zasłona, to po co to gmatwać? Każdy przyzwyczajony jest do tego systemu jaki jest od lat.
Odpowiedz
#12
Mam tylko nadzieję że wiadomo o co mi chodzi z tymi nazwami.

BTW: Tylko teraz robienie zasłonowca staje się trochę bezsensowne. Fakt nie przeczytałem żadnych reguł bo jak ja miałem zasłonowca w 1wszej edycji to parowanie z mieczy wchodziło w mnożnik, mnożnik był taki że co lvl dochodziło 6 zasłony a nie 5, i zasłona nie kasowała zasłony.

Teraz będzie tak na 70 lvlach:
Ja dając 35lvli a parowanie będe mial około 250 zasłony. Mój przeciwnik mając 170 ataku bazowego, założy zielone oko + talizman szczęścia i będzie miał 210 ataku, użyje zasłony i zdejmie mi 45%, + użyje flachy, albo krwii, czyli będzie miał na mnie 30%, lub 60% on w 6 akcji mnie zabije a ja go będe bił po 2/3.
Skoro tyle itemów i używek daje atak to może wprowadźmy też jakieś itemy dające unik??
Mój przeciwnik będzie mógł użyć używki dającej mu +55 ataku, a ja? Jest jakaś używka dająca unik? Bo w poradnikach nie ma nic takiego stąd wnioskuje że nie ma...
Odpowiedz
#13
Wyobraź sobie, że w I i II edycji zasłony zdominowały flagi, żadna inna postać praktycznie się nie liczyła. Wystarczyła zasłonka i 2 łotrów do nękania łowców.
W drugiej edycji zasłonowcy przynajmniej mogli ze sobą walczyć. Nawet łotrzy i łowcy zasłonki powstawały (na wyższym poziomie silniejsi od knechtów).

Co do parowania i broni nie trudno zmienić im statystyki np. krzyżakowi dać 8 parowania zwykłego, ale to by się odbiło na zasłonowcach bo teraz nie ważne ile akcji poświęcisz na zasłonkę i tak dostaniesz 20.
Odpowiedz
#14
(09-11-2013, 01:00)karjonos napisał(a): Wyobraź sobie, że w I i II edycji zasłony zdominowały flagi, żadna inna postać praktycznie się nie liczyła. Wystarczyła zasłonka i 2 łotrów do nękania łowców.
W drugiej edycji zasłonowcy przynajmniej mogli ze sobą walczyć. Nawet łotrzy i łowcy zasłonki powstawały (na wyższym poziomie silniejsi od knechtów).

Co do parowania i broni nie trudno zmienić im statystyki np. krzyżakowi dać 8 parowania zwykłego, ale to by się odbiło na zasłonowcach bo teraz nie ważne ile akcji poświęcisz na zasłonkę i tak dostaniesz 20.
Ja tam bardziej pamiętam że Ty zdominowałeś flagi, nie potrzeba było nikogo innego. Moim 82 łotrem byłem za słaby by Cie zranić.
Ale wracając do zasłon, było tak że byli silni bo nie było max lvl.
Zakładając że trzeba dać około 50 lvli w parowanie by być w miarę bezpieczniejszym, to na 120 lvlu możesz dać 70 awansów w inne skille, a na 70 lvlu możesz dać 20 awansów w inne skille. Więc jakbym miał być nie do trafienia to miałbym 300 siły ciosu..
Chodzi o to by wypośrodkować, nie żeby zasłona była nieśmiertelna, ale żeby było na nią te 10/20%, ale niech też bije za coś a nie że inni będą mieć na mnie 50% a ja będe ich bił po 2/3. Póki co jest słabe eq nie ma za bardzo błyskotek z atakiem i nie ma jeszcze tyle mikstur to zasłonki mają dość łatwo, ale jak tylko to wszystko się zacznie pojawiać to już będzie słabiej.

Poza tym to zostałem jednak wprowadzony w błąd. Proszę wskazać mi miejsce w którym w zasadach gry pisze o tym że zasłony się redukują. Przeczytałem całe zasady i nie znalazłem najmniejszej wzmianki o tym. Więc trochę to nie fair wobec mnie, gracza który robi zasłonowca i spotyka się z tak niemiłą niespodzianką po tylu dniach expienia prawda??
Odpowiedz
#15
Zasłona vs zasłonie została wprowadzona w drugiej edycji i nie było z tego co pamiętam o tym zmiany w zasadach gry.. Wtedy każdy gracz prosiłby coś zrobić z zasłonowcami bo nic się im zrobić, więc to wprowadzono. W teorii to wygląda inaczej niż w praktyce. Tak może być że ktoś będzie miał na Ciebie 50% i miał Cię na 3 ak. a Ty go na 6-7, ale od tego masz kolegów z gildii których zadaniem będzie nie dopuszczać do Ciebie łowców i graczy którzy maja realną szanse Cię zabić.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości