Wystąpiły następujące problemy:
Warning [2] count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable - Line: 906 - File: showthread.php PHP 7.4.1 (Linux)
File Line Function
/showthread.php 906 errorHandler->error




Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Modernizacja silnika
#1
Exclamation 
Witam,
Jak wszyscy wiemy aktualny system obowiązujący w duelu nie grzeszy sprawnością i mimo wydajnego serwera zdarzają się przerwy w płynności gry. Aby poprawić wrażenia użytkowników korzystających w przyszłości z Duel Online oraz usprawnić wprowadzanie przyszłych aktualizacji postanowiliśmy zmodernizować system do nowej wersji, zgodnej z aktualnymi standardami języków programowania, które są w nim używane.

Rozwiązania zastosowane w duelu w chwili ich wprowadzania były bardzo dobrym pomysłem, część z nich była wręcz innowacyjnym dziełem twórców. Pamiętajmy jednak że duel powstał w 2004 roku czyli 10 lat temu. Przypomnę również że edycja 2 upadła z powodu silnika, którego nowa na tamte czasy wersja PHP nie obsługiwała. Aktualny silnik działa - lecz nie na takim działaniu nam zależy. Sposób przepływu informacji przez nasz system nie jest obecnie nawet zbliżony do optymalnego, choć 10 lat temu sprawdzał się znakomicie. W związku z tym by dalej móc ulepszać duela i zachować jego dawną sprawność i świetność postanowiliśmy napisać nowy silnik.

Poniżej mini FAQ
1. Co to oznacza w praktyce?
2. Zmiany, zmiany, czekać - czy nowy silnik faktycznie coś zmieni?
3. Ile będzie trwać przerwa techniczna?
4. Czy adres duelonline.pl będzie dalej funkcjonował?
5. Czy potrzebujecie pomocy podczas zmiany silnika?
6. Czy w związku z nowym silnikiem zostanie przeprowadzony reset?
7. Czy mogę mieć wpływ na kształt nowego systemu?

1. Co to oznacza w praktyce?
Cytat:Przewidujemy dłuższą przerwę techniczną zaczynającą się 27 września 2014r. Płatności zostały już wyłączone. Co jakiś czas będziemy informować o postępie prac na naszym profilu na facebooku
Dostępnym pod tym adresem.

2. Zmiany, zmiany, czekać - czy nowy silnik faktycznie coś zmieni?

Cytat:Zdecydowanie tak. Umożliwi to m.in. wprowadzanie nowości bez przeglądania kodu źródłowego. Jednym słowem usprawni prace moderatorów i administratorów. Drugą bardzo istotną sprawą jest kwestia optymalizacji którą odczuje każdy z użytkowników duela.

3. Ile będzie trwać przerwa techniczna?
Cytat:Będziemy o przewidywanym czasie prac informować na FB, gdy znaczna część będzie już gotowa. W tej chwili możemy jedynie powiedzieć że z dniem 27.09.2014r. serwer będzie nieaktywny.

4. Czy adres http://www.duelonline.pl będzie dalej funkcjonował?
Cytat:Tak, adres wraz z forum będzie dostępny. Możliwe że postęp prac będzie można śledzić również z użyciem tego adresu.

5. Czy potrzebujecie pomocy podczas zmiany silnika?
Cytat:Po wykonaniu znacznej części prac, będziemy szukać kilku(nastu) testerów. Stosowne ogłoszenie umieścimy zarówno na FB jak i na stronie głównej. Nie ukrywam, mam nadzieje, że znajdą się wówczas chętne osoby Smile

6. Czy w związku z nowym silnikiem zostanie przeprowadzony reset?
Cytat:To w dalszym ciągu otwarty temat Smile

7. Czy mogę mieć wpływ na kształt nowego systemu?
Cytat:Tak, wszelkie propozycje dot. udogodnień proszę zamieszczać w tym temacie. Przypominam, że podczas przerwy technicznej forum będzie w dalszym ciągu aktywne


Z poważaniem
Administracja DuelOnline
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
Modernizacja silnika - przez Seyin - 09-18-2014, 17:33

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości