Duel Online - Forum
Alchemia - Wersja do druku

+- Duel Online - Forum (https://www.duelonline.pl/forum)
+-- Dział: O grze (https://www.duelonline.pl/forum/forumdisplay.php?fid=7)
+--- Dział: Poradniki (https://www.duelonline.pl/forum/forumdisplay.php?fid=12)
+--- Wątek: Alchemia (/showthread.php?tid=199)

Strony: 1 2 3 4


Alchemia - Mr X - 09-29-2013

Witam!

Dnia 28.09.2013r do naszej krainy ponownie zawędrował słynny alchemik, który może każdego z Was nauczyć części swoich sekretów.

[Obrazek: wioskajagrgv6.jpg]

Tusankam tradycyjnie spędza całe dni w swojej świątyni, oazie spokoju.
Jeżeli jednak zapłacisz odpowiednią sumę, to bardzo chętnie przerwie swoje aktualne zajęcia; )
Za 30 000 sztuk platyny nauczy Cię podstawowej wiedzy jak używać moździerza(komenda "nauka alchemii"), jednak nie poda Ci starożytnych przepisów na srebrnej tacy. Każda jego podpowiedź kosztuje aż 10 000 platyny, a czasami okazuje się zupełnie nieprzydatna.(komenda "podpowiedz")

Gdy już wydasz trochę ciężko zarobionej waluty, przychodzi najwyższy czas aby założyć moździerz.
[Obrazek: fece.jpg]
Oraz odnaleźć zakładkę "alchemia"
[Obrazek: ayte.jpg]

Panel alchemii zawiera 4 obszary:
- Plecak - pokazane są wszystkie przedmioty schowane w naszej torbie
- Moździerz - w to miejsce wkładamy potrzebne nam składniki.
- Moce - tutaj rozdzielamy punkty alchemii na odpowiednie moce.
- Dodatki - tutaj umieszczane sa ewentualne, dodatkowe przedmioty, które zwiększają punkty mocy.

Moce dzielą się na 3 grupy, metal, energia i iluzja. Aby stworzyć przedmiot, oprócz dokładnego przepisu, potrzebne są również dobrze rozdzielone punkty mocy. Im bliżej optymalnego ustawienia - tym bliżej do stworzenia przedmiotu.

Gdy nasze umiejętności są zbyt niskie, stosujemy dodatki. Na pewno zauważyliście, że w panelu alchemii każdy przedmiot ma przypisaną swoją własną wartość mocy. Właśnie o tyle pkt zostaną dodane moce, gdy przedmiot znajdzie się w dodatkach. Możemy w ten sposób szybciej tworzyć potężniejsze przedmioty Smile

Po krótkim objaśnieniu pozostaje mi tylko życzyć Wam powodzenia i zaangażowania w alchemicznej pracy! Doskonale wiem, że początki są najtrudniejsze, więc zdradzam przepis na mięso!
zepsute mięso, zepsute mięso, zepsute mięso - moce 0/20/5

Zapraszam do dyskusji na temat alchemii oraz zamieszczania wskazówek Tusankama.


RE: Alchemia - Tragedia - 09-29-2013

Co z podpowiedziami na mapach? Już ich nie będzie?


RE: Alchemia - Mr X - 09-29-2013

Na mapach również znajdują się podpowiedzi. Osobiście częściej się na nie natykałem w ostatnich dniach niż kiedyś : )


RE: Alchemia - Tragedia - 09-29-2013

Proszę o przypomnienie co napisać by nauczyć się alchemii xD
------------------------------------------------------------
Widzę że już edytowałeś właśnie Smile Dzięki


RE: Alchemia - Mr X - 10-10-2013

W krzakach dostrzegasz zwój papieru, pewnie zgubił go jeden z alchemików. Widnieje na nim rysunek mikstury leczenia i alothasu.


Zachęcam wszystkich do szukania podpowiedzi i eksperymentowania; )


RE: Alchemia - Mr X - 11-01-2013

Zapłacę 25k za każdą podpowiedź alchemiczną, której nie posiadam (pomijając wzory na moce)!


RE: Alchemia - Tena. - 11-11-2013

Mr.X Masz na Miksturę Plazmy?


RE: Alchemia - Mr X - 11-11-2013

Wokół pełno plazmy. Ktoś w tym miejscu próbował stworzyć tę miksturę. Na drzewie wyryte: e=i*5. Rzeczy na ziemi. Ktoś igrał z losem, ale się przeliczył...


RE: Alchemia - Tena. - 11-11-2013

Ja mam jeszcze inną Wink


RE: Alchemia - Mr X - 11-29-2013

Z racji "Złotej Profesji" oraz tego, że odkryłem już kilka fajnych przepisów, postanowiłem podzielić się z Wami przepisem na Słabą Miksturę Leczenia.

ryba/ryba/alothas/alothas 0/21/40

Have Fun!