Duel Online - Forum

Pełna wersja: Złote i platynowe narzędzia - pytanie
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Nie doczekałem się odpowiedzi przez kilka dni na zamkniętym forum, więc spróbuję na otwartym...
Miałbym ogromną prośbę o to, żeby ktoś wyjaśnił mi zasadę działania złotych i platynowych narzędzi. Konkretniej:

- platynowe narzędzia zapewniają możliwość zbierania/wydobywania zasobu określonego przy zakładaniu takiego narzędzia. Ale czy na przykład za pomocą platynowej łopaty można wydobywać bryłki złota w miejscach, gdzie normalną łopatą się ich wykopać nie da?
- jaka jest dokładnie mechanika działania złotych narzędzi? Na razie wiadomo tylko to, co jest na forum na temat sierpa, ale nie jest jasne, czy wszystkie wymienione zioła są zbierane podczas jednej akcji, czy sekwencyjnie (najpierw ziele x5, potem alothas x4, potem igram x3, potem jagody x2, potem grzyby x1 i potem znów cała sekwencja od początku - po jednej akcji na każdy surowiec)
- jak jest z doświadczeniem za zbieranie przy pomocy złotych narzędzi? Czy za zebranie 5 ziel dostaje się ilość expa jak za 1 ziele, czy za wszystkie 5?
- przy założeniu sekwencyjnego zbierania jaka jest kolejność i ilości surowców dla kopania i łowienia?

Przy okazji mam jeszcze jeden pomysł dotyczący zbierania: czy istnieje szansa, że dla umiejętności powyżej 100 pkt byłaby szansa na zdobycie kolejnego surowca? Funkcjonowało to bodajże w pierwszej edycji, pytanie czy jest szansa na wprowadzenie tego teraz.

Z góry dzięki za informacje!